Анотований каталог КР лауреатів "ШБ - 2017"


Лауреати
3-го (всеукраїнського) етапу
Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017»
Номінація «Шкільна бібліотека: інноваційні проекти»
Автори: Ломако Ніла Михайлівна, директор; Лізунова Олена Миколаївна, бібліотекар; Комунальний заклад освіти «Навчально-виховне об’єднання № 28 «гімназія-школа I ступеня – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) – центр позашкільної роботи» Дніпровської міської ради.
Тема проекту: «Нова освітня політика: шкільний бібліотечний медіа-інформаційно-ресурсний центр НВО № 28».
Анотація: Проект цікаво представляє діяльність сучасної шкільної бібліотеки. Переконливо доводить, що в навчальному закладі створені комфортні умови для роботи з книгою та інформацією, які відповідають потребам сучасної дитини та її уявленням про бібліотеку ХХІ століття. До сильних сторін проекту належать досвід роботи з батьками, робота з літературно обдарованими дітьми, організація читацької релакс-кімнати, використання інноваційних прийомів популяризації книги та залучення можливостей медійних каналів і форматів.
Автор: Наконечний Сергій Павлович, директор, Білоцерківське навчально-виховне об’єднання «Перша Білоцерківська гімназія – школа І ступеня» Білоцерківської міської ради Київської області.
Тема проекту: «Читацька компетентність як основа акмеологічної самореалізації гімназистів».
Анотація: Даний проект націлений на вирішення актуального завдання в діяльності гімназії – підняття престижу книги та читання, формування читацької культури учнів. Представлено інформаційно-пошуковий тезаурус сучасних бібліотечних термінів, проектну діяльність (проект-дослідження «Еволюція електронної книги»), віртуальний методичний кабінет як медіатеку.
Автор: Топорикова Наталія Олександрівна, директор, Комунальний заклад «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням окремих предметів» Маріупольської міської ради Донецької області.
Тема проекту: «Модернізація шкільної бібліотеки: створення бібліотечно-інформаційного центру в школі».
Анотація: За планом реалізації проекту шкільну бібліотеку перетворено в сучасний інформаційно-бібліотечний центр з широким спектром надання послуг в локальному та дистанційному режимі, що забезпечується сучасними інформаційними технологіями. На веб-сторінці бібліотеки розміщено цікавий матеріал про бібліотеки та книги.

URL матеріалу: http://libraryschool3m.wixsite.com/center

Тема проекту: «Публічна соціально доступна інтерактивна бібліотека рівних можливостей «Брайленд».
Анотація: Представлений проект ставить за мету перетворити бібліотеку закладу «у ресурсний центр територіальної громади, змінивши і осучаснивши структуру і форми роботи бібліотеки», а бібліотекаря «навчити техніці роботи з особами з порушеннями зору і перетворити його на консультативного партнера». Проект – актуальний за порушеною проблематикою, інноваційний за представленою стратегією вирішення проблеми та унікальний за формою подачі матеріалу. Безперечним успіхом можна вважати фандрейзингову діяльність, розгорнуту адміністрацією в рамках проекту, налагодження дієвих партнерських зв’язків на користь дитини, яка найбільше потребує уваги суспільства.
URL матеріалу:
Номінація «Сучасний методист: новий формат діяльності»
Автор: Романич Наталія Василівна, методист, Районний методичний кабінет відділу освіти, молоді та спорту Маловисківської районної державної адміністрації Кіровоградської області.
Тема роботи: «Сучасні тенденції розвитку професійної компетентності та творчої активності шкільних бібліотекарів району».
Анотація: В описі досвіду основний акцент робиться на використанні мережевих технологій як засобу для осучаснення діяльності бібліотеки, створення умов для творчого спілкування та розширення інформаційно-освітнього простору користувачів бібліотеки. Звертається увага на організацію мережевої взаємодії для здійснення дистанційного навчання та консультування, професійного спілкування, участі у спільних проектах. Представлені нові форми методичної роботи (веб-квест, методичний коучинг, робота у форматі онлайн-спільноти тощо). Конкурсна робота містить добірку відеороликів про життя та творчість митців.
Автор: Гонтаренко Вікторія Юріївна, методист з бібліотечних фондів, Управління освіти міської ради м. Костянтинівки Донецької області.
Тема роботи: «Розвиток професійної майстерності шкільних бібліотекарів у системі неперервної освіти».
Анотація: У портфоліо представлені традиційні форми методичної роботи: організація засідань методичних об’єднань, роботи творчої групи, постійно діючих семінарів та тренінгів для шкільних бібліотекарів, активна співпраця із бібліопартнерами тощо, та інноваційні (використання хмарних сервісів). Описується діяльність з координації роботи шкільних бібліотекарів. Серед творчих напрацювань, якими ділиться автор: електронна ілюстрована картотека дитячої літератури, інтерактивні плакати та буктрейлери.
Автор: Меленчук Ірина Богданівна, методист з бібліотечних фондів, Районний методичний кабінет відділу освіти Яворівської районної державної адміністрації Львівської області.
Тема роботи: «Методичний супровід діяльності шкільних бібліотек навчальних закладів району».
Анотація: У конкурсних матеріалах значну увагу приділено контрольно-аналітичному напряму роботи. Міститься опис діяльності методичного об’єднання шкільних бібліотекарів із методичного супроводу роботи шкільних бібліотек району. Розглядається проблема пошуку нових шляхів комплектування бібліотеки.
URL матеріалу:
Автор: Серафимович Ганна Анатоліївна, методист, Методичний кабінет відділу освіти Синельниківської міської ради Дніпропетровської області.
Тема роботи: «Оптимізація бібліотечної діяльності шляхом впровадження інформаційно-комунікаційних технологій».
Анотація: Представлений досвід впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в систему методичної та бібліотечної роботи. Розглядаються основні напрями інтеграції ІКТ в діяльність шкільних бібліотек: розширення інформаційного простору бібліотеки, автоматизація бібліотечних процесів, оптимізація діяльності шкільного бібліотекаря. Наведені алгоритми створення електронного уроку та флеш-книг, представлено розробки на основі хмарних технологій, Google-форм, квест-технології. Презентовано авторську розробку автоматичного формування накладних на отриману літературу.
Номінація «Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу»
Автор: Гичка Ірина Іванівна, завідувач бібліотеки, Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня – гімназія ім. В. Т. Сенатора» м. Сміла Черкаської області.
Тема роботи: «Інноваційні технології шкільної медіатеки нової української школи».
Анотація: Представлено цілісну та системну роботу бібліотеки, яка вийшла за рамки традиційної. Описано досвід впровадження новітніх інформаційних та інтерактивних технологій з метою створення на базі бібліотеки сучасного інформаційно-методичного центру. Представляється діяльність медіахолдингу «Інтерсвіт»; створення шкільних медіапродуктів (буктрейлери, відеоролики, соціальна реклама), реалізація інтелектуальних проектів. Презентовано модель роботи з бібліотечними консультантами.
Автор: Лихожон Тетяна Володимирівна, завідувач шкільного бібліотечно-інформаційного центру, Комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс «Школа гуманітарної праці» Херсонської обласної ради.
Тема роботи: «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр – сучасна модель бібліотеки навчального закладу».
Анотація: Автор показує переваги нової моделі шкільної бібліотеки, демонструє на прикладах роботи бібліотечно-інформаційного центру, як завдяки упровадженню інновацій змінюється якість роботи шкільної бібліотеки, відкриваються можливості для її розвитку. Представлені форми роботи: веб-квести, бібліозанурення, «Бібліотечний week-end», «Бібліотечне рекламне агентство» та інші. Вся система роботи націлена на формування медіаінформаційної грамотності учнів.
Автор: Ломако Анжеліка Костянтинівна, завідувач бібліотеки, Лиманський навчально-виховний комплекс «гімназія – ЗОШ І ступеня» Донецької області.
Тема роботи: «Портфоліо (інформаційний напрямок роботи бібліотеки НВК)».
Анотація: У роботі автор описує кроки «бібліотеки до читача» шляхом впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, популяризації дитячої та юнацької літератури. Цікавим є досвід бібліотеки з освоєння віртуального світу, використання програм, що дають можливість створювати нові види подання інформації: інтерактивні плакати, буктрейлери, 3D книги. У форматі 3D книги виконана і ця конкурсна робота «Портфоліо».
URL матеріалу:
Автор: Какуша Алла Степанівна, завідувач бібліотеки, Комунальний заклад освіти Жовтоводська гуманітарна гімназія імені Лесі Українки з поглибленим вивченням іноземних мов Дніпропетровської області.
Тема роботи: «Роль автоматизації бібліотечних процесів інформаційного центру гімназії у створенні умов щодо розвитку інноваційної особистості користувача школи відкритого суспільства».
Анотація: У роботі представлено спектр форм і методів роботи з формування інформаційної культури учнів засобами бібліотеки. Важливим її напрямом є профорієнтація. Привертає увагу проведення вебінарів, інтернет-акцій, наявність публікацій, рекомендаційних списків літератури, використання 3D-книг. Портфоліо завідувача бібліотеки буде корисним тим, хто прагне працювати над собою.
Номінація «Бібліотека – виховний простір навчального закладу»
Автор: Андрукевич Наталія Василівна, завідувач бібліотеки, Шепетівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 8 Хмельницької області.
Тема роботи: «Школа і бібліотека: взаємодія у вихованні читача».
Анотація: Продемонстровано вдале застосовування новітніх ІКТ для мотивації учнів до читання: скрайбінг-презентацій, буктрейлерів, відеороликів. Висвітлені нові грані та можливості традиційних заходів: циклів бесід, літературних акцій «Прочитай книгу про війну», уроків-пам’яті, учнівських конференцій,  тематичних вечорів. Акцентовано увагу на творчій співпраці педагогів, батьків, музейних працівників з питань виховання у школярів любові до України, рідного краю та гордості за досягнення школи.
Автор: Невдачина Алла Петрівна, бібліотекар, Охтирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 Охтирської міської ради Сумської області.
Тема роботи: «Роль бібліотеки у формуванні нового покоління незалежної держави».
Анотація: Робота висвітлює цілий спектр виховних заходів бібліотеки з відродження культурно-історичних традицій, патріотичного виховання, бібліотечного краєзнавства. Пропонуються рекомендаційні списки патріотичної спрямованості, ґрунтовні розробки заходів.
Автор: Заболотня Ольга Дмитрівна, завідувач бібліотеки, Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10 Черкаської міської ради Черкаської області.
Тема роботи: «Патріотичне виховання школярів у бібліотечному просторі».
Анотація: Конкурсну роботу розміщено на цікавому, насиченому та інформаційному веб-сайті бібліотеки «Бібліотечна скринька» в розділі «Конкурс «Шкільна бібліотека». Представлено різноманітні форми бібліотечної роботи з виховання почуття патріотизму. Пропонується значна кількість додаткового матеріалу.
Автор: Чорна Ірина Вікторівна, завідувач бібліотеки, Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 88 імені О. Г. Зубарева Харківської міської ради Харківської області.
Тема роботи: «Формування національної свідомості особистості через активізацію виховної роботи шкільної бібліотеки».
Анотація: У роботі акцентується увага на застосуванні загальнопедагогічних принципів і підходів до виховання зростаючої особистості. Висвітлені інноваційні форми і методи роботи: сторісек, флешмоби, буккросинг, а також цікавий досвід з ознайомлення учнів зі звичаями та обрядами українського народу у студії «Hand – Made».
Номінація «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей»
Автор: Бебих Ніна Анатоліївна, завідувач бібліотеки, Капітанівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Новомиргородської районної ради Кіровоградської області.
Тема роботи: «Популяризація книги та читання – одна з умов розвитку підростаючого покоління».
Анотація: У роботі дається опис застосування як традиційних форм популяризації читання, так і новітніх технологій. Представляється співпраця з вчителями зі створення в бібліотеці середовища, сприятливого для розвитку творчого потенціалу дитини; застосування сучасних інформаційно-комунікативних технологій: віртуальні виставки, мультимедійні презентації, створення бук трейлерів; використання книжкових виставок для популяризації читання.
Автор: Григор’єва Ольга Олексіївна, завідувач бібліотеки, Харківська гімназія № 6 «Маріїнська гімназія» Харківської міської ради Харківської області.
Тема роботи: «Система роботи бібліотеки Харківської гімназії № 6 «Маріїнська гімназія» з формування читацьких інтересів гімназистів».
Анотація: Розкривається система роботи бібліотеки, увесь комплекс заходів, що працює на її імідж. Пропонуються ефективні форми привернення уваги читачів, сучасні форми роботи з популяризації читання, результати моніторингового, соціологічного досліджень читацького попиту.
Автор: Прохорова Лариса Петрівна, завідувач бібліотеки, Школа І-ІІІ ступенів № 275 імені Кравчука Володимира Деснянського району м. Києва.
Тема роботи: «Сучасний читач і бібліотека: будуємо нові взаємовідносини».
Анотація: Представлений досвід роботи спрямований на формування бібліотечно-бібліографічної та читацької культури із використанням традиційних та інноваційних форм. Автором пропонується нова модель сучасного читача, яка враховує зміни в суспільстві і набуття нових рис у характеристиках дитячого читання: статус, тривалість, характер, репертуар, мотиви і стимули, улюблені твори, джерела отримання друкованої продукції, способи роботи з книгою та ін. Автор описує співпрацю з учителями, батьками, шкільним психологом, київськими видавництвами: ділиться досвідом побудови такої моделі роботи, щоб бібліотека відповідала реаліям сьогодення.
Автор: Тхорик Лариса Валеріївна, завідувач бібліотеки, Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 5 Монастирищенської районної ради Черкаської області.
Тема роботи: «Сучасні підходи і можливості шкільних бібліотек у залученні школярів до читання та формування у них культури читання».
Анотація: Досвід роботи представляє шляхи досягнення позитивних результатів у пошуку ефективних форм інформаційного забезпечення читачів. Особливо викликає інтерес використання шкільного телебачення, визначення рейтингу читацьких переваг, ґрунтовного вивчення читацьких інтересів. Презентований проект «Шкільне телебачення «Веселка» не лише висвітлює шкільне життя, розширює медіапростір, але й формує уявлення про медійні спеціальності, сприяє профорієнтації учнів. Заслуговує уваги проектна діяльність бібліотеки, наприклад учнівський міні-проект «Дніпро – найбільша річка моєї країни».

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...