"Проба - 98"

Саме таку назву має поетична збірка, що написана учнями і вчителями Запорізького колегіуму № 98, до якої увійшло 22 вірша на різну тематику: зворушливі вірші про любов, про Україну, вчительку, маму… Вірші створені за власними спостереженнями і враженнями її авторів і передають їхнє сприйняття любові, чесності та патріотизму. 
- … Ми – покоління молоде, 
Що підіймає Україну, 
І гасло наше захисне 
Врятує нас у скрутну годину! …, - написала учениця 11-А класу Валерія Заїка. 
Автор ідеї створення поетичної збірки - директор колегіуму Юлія Валеріївна Погребняк, яка у передмові до книги відзначила: «Сьогодні особливо важливо йти крізь перешкоди та не розгубити при цьому світлих почуттів. Кожне слово у збірці «Проба - 98» - це зернятко. Хай не завжди ще зріле!... Ми сплели цей поетичний вінок з різних почуттів, але єдиним залишилось одне – тонким дзвінким рядком зупинити мить і прожити її знову й знову у Слові». 
Над проектом працювала творча група під керівництвом вчителя біології Антоніни Міщук. Вони провели чималу роботу, аби з великої кількості віршів, написаних учнями і вчителями колегіуму, відібрати найкращі. 
Антоніна Міщук в інтерв’ю газеті «Індустріальне Запоріжжя» відзначила, що була задоволена роботою над збіркою, бо вірші, які увійшли до неї, не просто вірші, в них вкладена її душа. 
«Чому душа народна й досі плаче? 
Чому не гояться глибокі рани? 
Чому при спомині серденько скаче? 
Думки обсіли, наче ті кайдани… 
Чи все ж поховане старанною рукою? 
Чи все що потай світу не побачить? 
Адже, можливо, поруч із тобою Дитя голодомору плаче...»
«Проба - 98», особливо цінна в наш час, коли набувають поширення насильницькі та агресивні ідеології, коли жорстокість, егоїзм та аморальність захоплюють у свій вир життя і громадське, і особисте... 
Мета, якій служить «Проба - 98», - прищеплювати високі почуття любові до Вітчизни, до рідної землі, до Матері як наставниці душі і хранительки Життя. 
- Я щаслива! - ділиться з «Індустріальним Запоріжжям» учениця 11-А класу Валерія Заїка, отримавши в подарунок збірку «Проба - 98». - Вірші пишу п'ять років - з того моменту, як почала займатися музикою. Прийшла муза — це серйозно, і стали з'являтися якісь рядки. Я почала їх записувати і стали виходити вірші, поеми. Коли пишу — завжди слухаю музику. Якщо вірші на патріотичну тему — починаю з Гімну України. Якщо ліричні — то слухаю легку музику, але обов'язково без слів. Мої головні вірші — в цьому збірнику. 
Завдяки тому, що колегіум взяв участь в освітній програмі Володимира Буряка - «Проба - 98», книга була видана. У передмові Володимир Буряк  пише: «Дорогі друзі! Мир, у котрому ви ростите, стрімко змінюється. Кожен день перед нами встають нові завдання, які вимагають нешаблонного, творчого підходу до їх рішення. Я пишаюсь вашими вчителями, які виховують у вас любов до творчості, я пишаюсь вами, тому що – я в це щиро вірю – ви будете будувати нову Україну!».
Ілюстрації до книги створила випускниця колегіуму 2013 року, зараз студентка Київського політехнічного інституту Валерія Некраса.
Переконана, що ця книга зігріє душу кожного, хто її читатиме, світлими спогадами і високими почуттями, буде слугувати збереженню і примноженню наших духовних традицій, вихованню наступних поколінь в дусі любові до України. 
Деякі вірші із збірки

Я за вільну Україну!
Донедавна я не знала,
Як люблю я сильно
Мою рідну Україну,
Що співає вільно.
Синє небо, жовте поле –
Так тепер до болю
Серце рідне, серцю миле –
Захистить собою!
І коли тепер нам кажуть,
Що нас не існує,
Не було, і в нашім краї
Вже чуже панує,
Я не вірю! Я не хочу
Втрачати Свободу!
Дайте спокій, чужі люди,
Моєму народу!
Хоч мала я, та нікому
Не зірвать віночка,
Що наділа я на коси
України дочка!
Анастасія Гуржий (6-А клас)

Тарасу Шевченку
Україно, моя Україно!
Ти незламна, сильна, єдина!
В тебе вірний народ та дитятка
Що не зрадять коханої матки.
Народився колись в Україні,
В сім’ї сильній, новій, єдиній,
Гомінкий, обдарований хлопчик,
Що став долі своєї заручник…
Валерія Заїка (11-А клас)

Проба-98 : збірка віршів / авт. ідеї Ю. В. Погребняк ; кер. проекту А. О. Міщук ; худ.-ілюст. В. В. Некраса. – Запоріжжя : Кругозір, 2015. - 68 с. : іл.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...