Нарада, 27.08.2020

 
27-30 серпня 2020 року
Серпнева нарада в режимі офлайн "Особливості діяльності бібліотек закладів загальної середньої освіти Запорізької області в 2020-2021 навчальному році". 

Слово Людмили Крижко, методиста методичного відділу КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР 

Шановні колеги, вітаю всіх учасників наради з початком навчального року! Бажаю міцного здоров‘я, невичерпного оптимізму та енергії, творчої наснаги, натхнення і удачі у всіх ваших починаннях! Нехай всі ваші будні будуть продуктивними і вдалими, а у вашому житті хай панує мир і благополуччя! 
Окремо, хочу привітати всіх учасників ІІ (обласного) етапу і лауреатів ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу "Шкільна бібліотека – 2020" – Семеренко Світлану Іванівну (ПНЗ "ЦДЮТ" м. Енергодара) і Євтушенко Ірину Вікторівну (Новомиколаївська ЗШ І-ІІІ ст. Мелітопольського району) та побажати завжди бути в пошуку цікавих креативних ідей, творчих знахідок для професійної діяльності. 

Наша сьогоднішня нарада присвячена початку навчального року та діяльності бібліотек освітніх закладів в ньому і проходить в режимі офлайн. 
Поштовхом до проведення саме наради в режимі офлайн став карантин і неможливості зібратись в аудиторії для обговорення особливостей роботи бібліотек в новому навчальному році з метою визначення спільними зусиллями пріоритетних напрямів їхньої діяльності.
Як я вже неодноразово зазначала, реформування освіти та створення нової української школи вимагає сьогодні і модернізації бібліотеки, як однією із зон НУШ. 
В наш час бібліотеки перестають бути тільки місцем, де зберігаються книги, а все частіше вони перетворюються на комфортні, максимально зручні для користувачів центри спілкування з можливістю реалізувати власні культурно-освітні, дозвільні, інтелектуальні потреби та ідеї. Такі ж зміни мають відбуватись і в бібліотеках освітніх закладів. Для цього нам необхідно здійснити: 
  • перегляд пріоритетів у діяльності бібліотеки кожного закладу освіти; 
  • створення всебічно осмисленої гнучкої, динамічної структури бібліотеки, її комфортного середовища з поділом бібліотечного простору на багатофункціональні зони; 
  • впровадження варіативної моделі бібліотеки, притаманної вашому закладу; 
  • використання інформаційно-комунікативних технологій для забезпечення широкого спектру традиційних та інноваційних послуг; 
  • впровадження сучасних форм бібліотечної роботи тощо.
Тому запрошую бібліотекарів, керівників закладів освіти і методистів до обговорення питань:
  • як плануєте організувати роботу бібліотеки в новому навчальному році, в тому числі, в разі оголошення карантину, які досягнення мали в минулому році, чи виникали проблеми, які саме, як їх долали; 
  • чи плануєте модернізацію бібліотеки, в чому вона буде полягати: в створенні нової моделі бібліотеки чи оформленні нового бібліотечного простору, в запровадженні нових форм роботи тощо; 
  • які масові заходи з читачами передбачаєте в новому році, що плануєте провести під час Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек;
  • чи з’являться у вашій професійній скарбничці мережеві заходи, як плануєте їх організовувати;
  • яку допомогу учням передбачаєте здійснити при дистанційній формі навчання; 
  • як плануєте підвищувати свою професійну кваліфікацію, в яких формах навчання та з якої тематики хотіли б навчатися, яку допомогу бажаєте отримати від працівників Запорізького ОІППО тощо.
Пропоную Вам відеовиступи наших колег:
 
Ніни Буздиган, КЗ «Високівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Роздольської ОТГ Михайлівського району
Деякі питання щодо планування роботи бібліотеки

Світлани Семеренко, ПНЗ "ЦДЮТ" м. Енергодара
Формування медіакультури користувачів бібліотеки (досвід роботи)

Людмили Немашкало, Енергодарська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7 м. Енергодара 
Мережеві заходи для читачів

Марії Єрмак, Енергодарський НВК №5 м. Енергодара
Заходи до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2020

Наталі Левадної, КЗ "Запорізька СШ-І ІІ-ІІІ ступенів "Січовий колегіум" ЗОР 
Дистанційні курси підвищення кваліфікації і не тільки 

Ірини Волокітіної, Запорізька ЗОШ I-III ступенів № 83 Комунарського району м. Запоріжжя 
З досвіду участі в інтернет-семінарах

Ольги Підлісняк, Мелітопольський НВК № 16 м. Меліополя 
Участь у Всеукраїнському конкурсі "Шкільна бібліотека-2020" 

Учасникам наради пропоную поділитись власними думками щодо організації діяльності бібліотеки та визначення її пріоритетних напрямів в новому навчальному році, проведення мережевих заходів, досвідом чи власним баченням введення змін у бібліотеці, використання сучасних бібліотечних форм роботи, підвищення професійного росту бібліотекаря тощо, а також прокоментувати надані виступи, матеріали, які вам можуть стати у нагоді до нового навчального року, на ЗапоВікі (сторінки Методичного репозитарію бібліотекарів…), поставити запитання, отримати відповіді на хвилюючі питання, висловити власні бачення, пропозиції та побажання тощо, користуючись засобами коментування цієї сторінки блогу. 

Беріть активну участь в нараді, перегляді матеріалів на ЗапоВікі! Залучайтесь до обговорення питань, піднятих на нараді! Пропонуйте власні ідеї, шляхи розвитку нашої професійної діяльності. 
Тільки разом ми зможемо вирішити проблеми, що виникають. 

І пам’ятайте, як зазначав А. Ейнштейн, "головне завдання … – це зміна стилю нашого мислення, тому що "проблему не можна вирішувати за допомогою того ж стилю мислення, який її створив". 
Успіхів усім!

1 комментарий:

  1. Шановні колеги! Щиро вдячна організатору Крижко Л.В. та всім учасникам інтернет-семінару за виступи з цікавими ідеями щодо планування роботи у 2020-2021н.р.
    Майбутній рік прогнозує віртуальні заходи з читачами, залучення користувачів та їх батьків до обговорення цікавих тем в онлайн-режимі.
    З роботою БІЦу Оріхівського "Сузір'я" запрошую познайомитися на нашому блозі "Бібліоград "Сузір'я". Зичу всім здоров'я, витримки та відкритих шліхів до книжкових скарбів.

    ОтветитьУдалить

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...