четверг, 17 ноября 2016 г.

Готуємося до інтернет-семінару



 
Шановні колеги!
Продовжуємо серію семінарів під загальною темою: "Бібліотек@ - територія ідей та інновацій".
На порядку денному семінар:
«Нетрадиційні бібліотечні виставки як інноваційна форма популяризації літератури».
Запрошуємо вас взяти участь в семінарі, який проводитиметься КЗ «ЗОІППО» ЗОР
з 25 листопада по 25 грудня 2016 року.
Семінар відбудеться в інтернет-форматі на базі блогу «Шкільна бібліотека в меді@просторі» та освітній платформі ЗапоВікі.
Мета інтернет-семінару:
Обговорення питань щодо впровадження в практику бібліотек навчальних закладів інноваційних книжкових виставок в роботі з читачами, поширення досвіду з означеної теми.
До участі запрошуються:
Методисти регіональних методичних служб, керівники ЦБС, бібліотекарі навчальних закладів і публічних бібліотек, інші зацікавлені особи.
В програмі семінару:
1.    Виступи з досвіду роботи за темами: «Використання в практичній діяльності бібліотекарів інноваційних книжкових виставок для залучення школярів до читання та популяризації літератури».
2.    Практикум на ЗапоВікі «Оформлення інноваційної бібліотечної виставки».
Форми участі в інтернет-семінарі:
1. Виступ з досвіду використання окремої інноваційної бібліотечної виставки в роботі з читачами (у вигляді статті, презентації або засобами коментування).
2.    Підготовка матеріалів щодо оформлення інноваційної бібліотечної виставки на практикуму.
Умови участі в інтернет-семінарі:
1. Матеріали семінару будуть представлені в блозі «Шкільна бібліотека в меді@просторі» (http://schoollibrary13.blogspot.com/p/blog-page_24.html), а практикуму - на сторінці освітньої платформи ЗапоВікі (http://zw.ciit.zp.ua/index.php?title=Оформлення_інноваційної_бібліотечної_виставки._Практикум&action=edit&redlink=1).
2. Для представлення власного матеріалу на семінарі необхідно:
- підготувати виступ з досвіду роботи, розмістити його в Інтернеті за допомогою сервісу для публікації документів та надати доступ до нього;
-  надіслати посилання та коротку анотацію на виставлений виступ до 30 листопада 2016 року на електронну адресу bibl.zoippo@gmail.com;
- оформити інноваційну бібліотечну виставку, підготувати на неї документи (паспорт, фотографію і анонс на виставку), розмістити їх за зразком на сторінці ЗапоВікі до 09 грудня 2016 року.
3. Обговорення питань з означеної теми, обмін думками (коментарі, запитання і відповіді, вислови власних вражень від матеріалів семінару і практикуму, форми проведення, пропозиції та побажання тощо) можна реалізувати засобами коментування відповідної сторінки блогу або на сторінці Обговорення (Обсуждение) ЗапоВікі.
4. З матеріалами семінару можна буде ознайомитися в блозі «Шкільна бібліотека в меді@просторі» з 1 по 25 грудня 2016 року, а практикуму - на відповідній сторінці ЗапоВікі з 10 по 25 грудня 2016 року.
5. Для реалізації зворотного зв'язку, оцінки ефективності семінару, якості представлених матеріалів учасникам бажано відповісти на запитання цільової анкети.
Учасники інтернет-семінару, які представлять свої матеріали, приймуть активну участь в обговоренні проблеми та матеріалів семінару і віртуальної виставки, отримають сертифікат.
В разі потреби можна отримати консультацію у:
- методиста методичного відділу ЗОІППО Крижко Людмили Володимирівни (роб. тел. (061) 236 18 44; моб. тел.: 097 403 73 52; 099 319 77 71; skype-name krizshko-l або e-mail bibl.zoippo@gmail.com)
ЗАПРОШУЄМО ДО АКТИВНОЇ ТА ПЛІДНОЇ СПІВПРАЦІ!

Подведение итогов работы творческой группы



16 ноября 2016 года в ЗОИППО (каб. 328) состоялось последнее заседание областной творческой группы библиотекарей учебных заведений, работающей над проблемой: «Библиотечный ВЕБ-ресурс как средство популяризации чтения среди пользователей школьной библиотеки». На заседании была представлена программа виртуальной библиотеки, разработанная студенткой ЗИЭИТа Телятник Александрою, и база данных, созданная для ШЭБ, участниками творческой группы. Оговорены дальнейшие действия по внедрению в практику региональной виртуальной библиотеки.

Подробно с материалами можно познакомиться на странице творческой группы на ЗапоВики.

вторник, 15 ноября 2016 г.

Памятнику героям фильма 3 года

В сентябре 2012 года появился мой первый блог "Библиотечный бульвар", созданный по материалам Всеукраинского научно-практического семинара "Непрерывное образование как фактор профессионального и творческого роста библиотечных работников", который проходил у нас, в Запорожье. Одна из страниц блога была посвящена Запорожью (http://biblbulvar.blogspot.com/p/blog-page.html), его достопримечательностям, историческим, культурным и магическим местам. Здесь разместились самые разнообразные материалы о нашем городе (презентации, видеоролики, песни и т.д.).
Предлагаю вам еще один объект нашего города – необычный памятник, которому сегодня исполняется три года.
15 ноября 2013 года, в канун Дня города, на бульваре Шевченко торжественно появились две бронзовые фигуры главных героев легендарной киноленты "Весна на Заречной улице" - Саши Савченко и Татьяны Левченко, очень похожих на свои прототипы.
Скульптуры героев фильма представляют для нашего города две знаковые профессии – сталевара и учителя, поэтому открытие памятников - настоящий праздник для десятков тысяч людей, отдавших свою трудовую жизнь заводу "Запорожсталь".
Над созданием скульптурной композиции "Сталевар и Учительница" работали два скульптора: Эльданис Гурбанов из Харькова, создавший скульптуру "Учительница", и Александр Гончарук из Львова - создатель "Сталевара". Памятник "Сталевара" сделан из более чем 300 кг бронзы.
Эльданис Гурбанов вспоминал о том, что над созданием памятника "Учительницы" пришлось изрядно потрудиться, но работа была интересной и длилась три месяца. Больше всего пришлось поработать над сходством лица скульптуры с прототипом из фильма. Для этого легендарную видеоработу пришлось пересмотреть не один раз.
Строгая Татьяна Сергеевна и труженик Саша Савченко вот уже три года радуют жителей нашего города своими образами. Благодаря открытию памятника бульвар Шевченко стал одним из уютных мест для отдыха в Запорожье.
По соседству с героями культового фильма появится ещё не один памятник, обещали организаторы торжественного открытия. Планируется в будущем создание на бульваре Шевченко целой Аллеи профессий как одного из туристических объектов города Запорожье.
Поживем - увидим!
А пока посещайте, общайтесь с киногероями "Весна на Заречной улице"!!!
Источники:

воскресенье, 6 ноября 2016 г.

Незабаром - День української писемності та мови



9 листопада Указом президента України № 1241/97 від 6-го листопаду 1997 року було встановлено свято - День української писемності та мови. Воно відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора - літописця і починається писемна українська мова.
Зі святом, дорогі шанувальники і знавці української мови!!!

четверг, 3 ноября 2016 г.

Гид школьного библиотекаря



Уважаемые коллеги!
Ирина Глик, книжница и путешественница предложила на сайте Barabooka советы библиотекаря: 31 идея, чтобы получить читателя (Гид школьного библиотекаря). А к Всемирному дню библиотек БараБука продолжила идею Ирины Глик и подготовила второй выпуск «Гида школьного библиотекаря», в который вошли действенные и проверенные на опыте советы наших читателей - как привлечь детей в библиотеки и к чтению.
Читайте на странице, распространяйте среди коллег, делитесь своим опытом!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...